Blogger Etkinliği: Uzay Pastanesi Çikolota Kursu

14:50

Dikkat: Bu post fazlasıyla çikolata görseli içermektedir!!!

Sevgili Özge Erol'un davetiyle geçen hafta cumartesi günü Uzay Pastanesinin çikolata kursuna katıldık. Çikolata benim vazgeçilmezim. Zaman zaman diyet vari kısıtlamalar yapsam da yediklerimde, sade kahvemin yanında en az bir küçücük çikolata yemeden duramam. Ergenliğimden beri tek bağımlılığım diyebilirim. Mutlu ediyor, baş ağrımı bile alıyor, zararı yok bana yani:))Etkinliğe katıldığım blogger arkadaşlarımla aile gibi olduk, birbirimizi göremedikçe, araya çok zaman girdikçe özlüyoruz. Bu etkinlik de hasret gidermek için iyi oldu.Uzay Pastanesinin üretim tesisleri Nilüfer Köy'de, şirin, temiz ve düzenli bir yer. Çikolatalarımızı şefimiz Bilal Aydemir önderliğinde yapım aşamalarını dinleyip tazecik malzemelerle bizzat kendimiz yaptık.
İki kişilik gruplar halinde çalıştık, ben sevgili Semra ile eşleştim. Keyif dolu dakikalar yaşadık.


Çikolatalarımızın soğuması için geçen zamanda biz de tesis ziyareti yaptık. Tesiste harıl harıl çalışılıyordu; leziz pastalar, kurabiyeler, poğaçalar için.
Birazcık yorgunluğun sonucu görülmeye değerdi; yalanan parmaklar,  leziz mi leziz çikolatalar, gülümseyen yüzler. 

Kursa katılım belgelerimizi de alıp mutlu mesut tuttuk evlerimizin yolunu.


Kahvenin yanında insanın kendi yaptığı çikolatalarla keyif yapması ne büyük mutluluk:))Bu güzel gün  için Özge Erol ve tüm Uzay Pastanesi çalışanlarına teşekkürler, sevgiler.

Uzay'ın pasta mutfağında dönem dönem çikolata, pasta, kurabiye kursları veriliyor. İlgisi olanla bence mutlaka katılsınlar...

You Might Also Like

4 yorum

 1. Çok keyifli bir gün olmuş belli:) Ellerinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 2. bir çikolata sever olarak dibim düştü:)))

  YanıtlaSil
 3. Olmadı şimdi gece gece buraya gelmem :(( Aynen Havva gibi oldum bende :))

  YanıtlaSil
 4. aman allam bakmaya doyum olmuyo. ya ben çikolata delisiyim kiii :)

  YanıtlaSil