Cumhuriyetin 90. yılında #durduk

09:45

Cumhuriyetin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde bizler gelecek için durup, Atamızın portresini oluşturduk, gururla, mutlulukla....  

Birincisi geçen yıl İzmir'de 2400 kişinin katılımıyla gerçekleşen Atamızın canlı portresinin oluşum projesini fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün bu yıl Bursa'da gerçekleştirmek istedi. Proje ile ilgili bilgiyi daha önce burada paylaşmıştım. 29/10/2013 te Nilüfer Belediyesinin destekleriyle İhsaniye Meydanında oluşturulan alanda tam 5990 kişi ile birlikte Dünyanın en büyük canlı Atatürk portresini oluşturduk. Katılım o kadar çoktu ki bu 5990 kişinin içinde olabildiğim için çok çok mutluyum.

Katılımın fazla olacağını tahmin etmem ve sevgili smilena dan aldığım bilgiyle salı sabahı 10:00 civarında ulaştım alana, Smilena ile orada buluşup başladık beklemeye....

Kaydımızı yaptırdık.... 

 Başka bir sıraya girip sahadaki numaramızı aldık...

 Uzun süre sıramızı bekleyip, sahaya girip portrenin tamamlanmasını beklemeye başladık...

 Verilen numaraya göre Ata'mızın saçının perçeminde birer tel olduk....

Bu fotoğraf Hürriyetin web sitesinden, en soldaki güneş gözlüklü benim, hemen yanımda da Smilena var:)
 *alıntıdır

Hep beraber andımızı okuduk saha içerisindeki ve dışındaki binlerle...Şarkılar, marşlar söyledik bir ağızdan....

Ortaya çıkan tablo karşısında gözlerimiz dolu dolu fotoğraf çekimini bekledik....

Ve portre sevgili Cumhur Aygün'ün kareleriyle hayat buldu...
 *alıntıdır

İyi ki oradaydım, teşekkürler Cumhur Aygün, teşekkürler Nilüfer Belediyesi ve teşekkürler organizasyonda emeği geçenler herkese.... 7 saatlik bekleyişin ve yorgunluğun her saniyesine değdi....Hala etkisindeyim, çok çok mutluyum ve geleceğe dair umutluyum.....

* alıntıdır

You Might Also Like

8 yorum

 1. Ne mükemmel,keşke bizler de olsaydık ama yüreğimiz sizinleydi...sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bakarsınız seneye Ankara'da gerçekleşir böyle bir etkinlik ve siz de bir parçası olursunuz:)) teşekkürler, sevgiler:)

   Sil
 2. Çok gururlandım çok, ne kadar gururlandıysam bir o kadar da kıskandım. Gelemedim ya, duramadım ya aha evde de duramadım!
  Sizi seviyorum demiş miydim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kıskanma kitanacım, sen sahalara bi dön daha ne etkinliklerde duracağız, pardon ekinliklere katılacağız:)) ben de seni seviyorum ki:))

   Sil
 3. Bloğuma bekliyorum canım yaşatalım blogları sevgiler

  YanıtlaSil
 4. ebygale'cim senin de benden farkın yok blogunu ihmal etme konusunda, bakıyorumda uzuuuuun zamandır uğramamışsın buralara. ama sayfaya bakıpta bu yayını görünce çok mutlu oldum. ne güzel bir gündü, orada olmak beni çok gururlandırdı. 5990 kişiyle birlikte büyük bir iş başarmanın mutluluğunu, gururunu yaşıyorum.
  güzel geçsin haftan...
  sevgiler

  YanıtlaSil
 5. İyi ki durmuşuz ne güzel bir anı olacak bizim için.Yine yapsalar yine dururuz ki biz :)))

  YanıtlaSil